2021 - 2022 

ipl logo15.12.2021. u Središnjem državnom uredu za demografiju i mlade su dodijeljeni ugovori za projekte usmjerene mladima za financijsku potporu iz raspoloživih sredstava dijela prihoda od igara na sreću i Državnog proračuna za 2021. godinu.

U sklopu projekta provoditi će se radionice koje će pružiti mladima iz Siska i Petrinje mogućnost aktivnog druženja na rijeci Kupi i pridonijeti njihovom osnaživanju kroz usvajanje novih znanja, stavova i vještina. Projekt je osmišljen kako bi kroz jačanje kapaciteta i umrežavanje udruga mladih i za mlade razvio program aktivnog druženja u prirodi.

 

2019 - 2022

IF PZP

07.04.2020. potpisan je ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt Inkluzivna farma - Platforma zelenog poduzetništva koji se financira u okviru poziva „Razvoj i provedba programa za socijalnu koheziju i povećanje zaposlenosti u gradovima: Kninu, Belom Manastiru i općini Darda, Benkovcu, Petrinji i Vukovaru”, Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014 - 2020, Europskog socijalnog fonda.  Projekt "Inkluzivna farma – Platforma zelenog poduzetništva" postavljen je kako bi unaprijedio socio-ekonomske i životne uvjete osoba s invaliditetom te djece i mladih s teškoćama u razvoju Grada Petrinje. Cilj projekta je smanjiti socijalnu isključenost i povećati zapošljivost 50 osoba provedbom neformalnog oblika obrazovanja i osposobljavanja za 1) sakupljanje i preradu samoniklog bilja, 2) pčelarstvo i izradu pčelinjih proizvoda, 3) izradu prirodne kozmetike; te kroz 4) provedbu radionica poduzetništva.

2019 - 2020

ipl logo03.03.2020. U Ugostiteljsko edukativnom centru inkluzije CookBook u Zagrebu održana je završna konferencija projekta Inkluzivni poljoprivredni lanac. Cilj projekta bio je približiti tržištu rada 45 pripadnika osoba s invaliditetom i ostalih ranjivih skupina iz Siska, Petrinje i Zagreba kroz razvoj i provedbu integriranog programa osposobljavanja za uzgoj, preradu i pripremu mini-povrća, aromatičnog bilja i jestivog cvijeća.

U sklopu projekta koji se provodio 12 mjeseci pružene su usluge stručne potpore uključivanja u radne procese, čime se doprinijelo razvoju životnih vještina i stvaranju preduvjeta za ravnopravno sudjelovanje u društvu.

2012-2014

25.10.2014. u Lovačkom domu u Glini održana je završna konferencija povodom okončanja provedbe projekta „Mogućnosti samozapošljavanja u održivom sakupljanju samoniklog bilja“, koji se proteklih 12 mjeseci (25.10.2013-25.10.2014) provodio na području Glinske Banovine. 

Riječ je o projektu socijalnog poduzetništva, ukupne vrijednosti 71.067,78 €, koji je EU kroz Europski socijalni fond, preko Hrvatskog zavoda za zapošljavanje kao provedbene agencije, financirala sa 66.128,57 € (93%). 

Nositelj projekta je Poljoprivredna zadruga Glinska Banovina iz Gline, a parnteri na projektu su Hrvatski Crveni križ - Gradsko društvo Glina, Hrvatski zavod za zapošljavanje - Ispostava Glina, Udruga žena Gora-Sibić, te Društvo za socijalnu ekologiju Zeleno Zlato.

2009-2013

Ideja je vrlo jednostavna: najmanje razvijeni dijelovi Hrvatske su u većini slučajeva i najmanje zagađeni. To se posebno odnosi na ratom zahvaćena, ruralna područja, koja su i prije rata bila ekološki čista. U proteklih nekoliko desetljeća ta su područja dosegla gotovo neviđenu razinu bioraznolikosti. Samim time, riječ je o najzdravijim staništima za samoniklo bilje koje se oduvijek korisitlo kao hrana i lijek.

Istovremeno, stanovništvo koje živi na takvim teritorijima je u posebno teškom socijalnom položaju.